KONTAKTA OSS



Adress och telefon

Besöks- & postadress:

(F-6) Paviljongvägen 31

(7-9) Arthur Engbergs väg 11

852 40 Sundsvall

Leveransadress:
Hakon Ahlbergs väg 44
852 40 Sundsvall

Sjukanmälan görs på Infomentor varje sjukdag gärna före kl 8:00

SFG telefon: 060-14 95 97  mail: info@sfg.se

Frågor gällande fritidsfakturering: fritidshem@sfg.se 

Personal, föräldraråd och telefon/mejl

F-3: 060-14 95 94
4-6: 060-14 95 98
7-9: 060-14 95 93 / 079-006 95 90
Fritids: 060-786 93 32
Skolsköterska: 060-14 95 91

Rektor: Madeleine Rösth telefon: 060-14 95 99 mail: madeleine.rosth@sfg.se

Biträdande rektor : Victoria Bakkman telefon: 060-14 95 90 mail: victoria.bakkman@sfg.se

Namn i bokstavsordning/mejl:

Ahmed, Lisa F-3, Ma, No lisa.ahmed@sfg.se

Alkazaz, Bachar 4-6 bachar.alkazaz@sfg.se

Basaric, Azra Köksbiträde azra.basaric@sfg.se

Berglund, Daniel Fritids daniel.berglund@sfg.se föräldraledig

Billström, Minna F-3 Sv, So minna.billstrom@sfg.se 

Bonde, Lina Förskoleklass lina.bonde@sfg.se  föräldraledig

Castagno, Katarina 3-9, Mu katarina.castagno@sfg.se

Dahlin, Marie 4-6 Sv, So marie.dahlin@sfg.se

Dahlström, Michaela 4-6 Mu, Bi, Idr michaela.dahlstrom@sfg.se

Emanuelz, Maria SYV maria.emanuelz@sfg.se

Erixon, Johanna 7-9 Sv, Idr johanna.erixon@sfg.se

Forzheus, Niclas 4-6 Ma, SO niclas.forzheus@sfg.se 

Hildorsson, Evelina Kurator evelina.hildorsson@sfg.se

Hägerström, Per Fritids per.hagerstrom@sfg.se

Högman Ording, Tove Klassresurs 1-3 tove.hogman-ording@sfg.se 

Jalonen, Andreas 4-6, Klassresurs andreas.jalonen@sfg.se

Jarnkvist, Per Trä, metall per.jarnkvist@sfg.se

Jonsson, Josephine Erasmus+ josephine.jonsson@sfg.se

Jonsson, Malin F-3 Ma, No malin.jonsson@sfg.se

Jönsson, Jennifer 4-6 Idh, HKK jennifer.jonsson@sfg.se (Vikariat, börjar v.8)

Liljedahl, Tove Fritids, Danspedagog tove.liljedahl@sfg.se 

Lindh Brånby, Lotta 7-9 So lotta.lindhbranby@sfg.se

Lunabba, Birgit 6-9 Tyska, Eng birgit.lunabba@gmail.com

Marcjan, Veronica F-3 Ma, Idr veronica.marcjan@sfg.se 

Nilsson-Böös, Ulrica Förskoleklass ulrica.nilsson-boos@sfg.se 

Nylund, Malin Förskoleklass malin.nylund@sfg.se 

Pousette, Karin Speciallärare karin.pousette@sfg.se

Prim, Linda 1-3 Sv, So linda.prim@sfg.se

Rahm, Linda 1-3 Sv, So linda.rahm@sfg.se

Selling, Patrik 7-9 Ma, No patrik.selling@sfg.se

Selling, Viktor Dataansvarig viktor.selling@sfg.se

Silverbern-Nordin, Camilla Fritids camilla.silverbern-nordin@sfg.se

Sjölén, Anna Karin 4-6 Ma, No annakarin.sjolen@sfg.se

Smith, Malin Fritids malin.smith@sfg.se

Spjut, Grethe Skolsköterska grethe.spjut@sfg.se

Strömståhl, Linda 4-6 Ma, No linda.stromstahl@sfg.se

Sundström, Kajsa 1-3 Ma, No kajsa.sundstrom@sfg.se

Sundström, Pernilla 7-9 Sp, eng  pernilla.sundstrom@sfg.se

Sönner, Ida 1-3 Ma, No ida.sonner@sfg.se

Teiler, Joakim 7-9 Idr, Hkk  joakim.teiler@sfg.se

Thiebaut, Kevin 7-9 Franska, Eng kevin.thiebaut@sfg.se 

Toivonen-Morveto, Joakim Fritids joakim.toivonen@sfg.se

Tärnvik, Anna-Clara 4-6 Sv, So anna-clara.tarnvik@sfg.se

Urban, Malin Förskoleklass malin.urban@sfg.se

Wallentin, Jessica 4-6, Bild, jessica.wallentin@sfg.se

Wallentin, Theresa 4-6 Textilslöjd theresa.wallentin@sfg.se

Wallin, Adam Fritids adam.wallin@sfg.se 

Westin, Carina Admin, Klassresurs  carina.westin@sfg.se

Westin, Ludvig Kök ludvig.westin@sfg.se

Wieslander, Erik Specialpedagog F-3, Logoped erik.wieslander@sfg.se 

Åkersten, Carl Fritids carl.akersten@sfg.se

Åkersten, Mattias 4-6 Sv, So mattias.akersten@sfg.se

Åstrom, Stina 7-9 Sv, Eng stina.astrom@sfg.se

Öhrling, Lars 7-9 Ma, No lars.ohrling@sfg.se

Föräldrarådsrepresentanter

Backlund, Frida, åk 2, 5 backlund.frida84@gmail.com 

Carlsson, Matilda åk 1, 3 matildaknutsson@gmail.com   

Lidbom, Hanna åk Fsk, 3, 7  lidbomhanna@gmail.com

Lindqvist, Angelica åk 4 angelica.w.lindqvist@gmail.com 

Synpunkter och klagomål

Vi har som mål att erbjuda god kvalitet i alla verksamheter. Inget är så bra att det inte kan bli bättre och synpunkter och klagomål bidrar till att utveckla verksamheten.

Den enklaste och snabbaste vägen till lösning är oftast att prata med den person ärendet gäller och diskutera, på så vis kan du lösa många frågor. Om du inte är nöjd med hanteringen av ärendet, kontakta vår huvudman Hans Bark: hans.bark@sidsjofastigheter.se