KONTAKTA OSS



Adress och telefon

Besöks- & postadress:

(F-6)Paviljongvägen 31

(7-9) Arthur Engbergs väg 15

852 40 Sundsvall

Leveransadress:
Hakon Ahlbergs väg 44
852 40 Sundsvall

Sjukanmälan görs på infomentor varje sjukdag gärna före kl 8:00

SFG telefon: 060-14 95 97  mail: info@sfg.se

Personal, föräldraråd och telefon/mejl

F-3: 060-14 95 94
4-6: 060-14 95 98
7-9: 060-14 95 93 / 079-006 95 90
Fritids: 060-14 95 96 / 070-254 37 26
Skolsköterska: 060-14 95 91

Rektor: Madeleine Rösth telefon: 060-14 95 99 mail: madeleine.rosth@sfg.se

Biträdande rektor: Victoria Bakkman telefon: 060-14 95 90 mail: victoria.bakkman@sfg.se

Namn i bokstavsordning/mejl:

Ahmed, Lisa F-3, Ma, No lisa.ahmed@sfg.se

Alkazaz, Bachar 7-9 So bachar.alkazaz@sfg.se

Almqvist, Eva 1-3 eva.almqvist@sfg.se

Basaric, Azra Köksbiträde azra.basaric@sfg.se

Bergman, Tim F-1 Fritids, Resurs tim.bergman@sfg.se

Castagno, Katarina 3-9, Mu katarina.castagno@sfg.se

Dahlin, Marie 4-6 Sv, So marie.dahlin@sfg.se

Dahlström, Michaela 4-6 Mu, Bi, Idr michaela.dahlstrom@sfg.se

Englund, Ida Förskoleklass ida.englund@sfg.se

Emanuelz, Maria SYV maria.emanuelz@sfg.se

Erixon, Johanna 7-9 Sv, Idr johanna.erixon@sfg.se

Hildorsson, Evelina Kurator evelina.hildorsson@sfg.se

Hägerström, Per 7-9 resurs, Fritids per.hagerstrom@sfg.se

Jalonen, Andreas 7-9, Fritids andreas.jalonen@sfg.se

Jarnkvist, Per Trä, metall per.jarnkvist@sfg.se

Jonsson, Josephine 7­-9 Ty, Eng josephine.jonsson@sfg.se

Jonsson, Malin F-3 Ma, No malin.jonsson@sfg.se

Katende, Kennedy, Fritids, idr kennedy.katende@sfg.se

Krantz, Erica Specialpedagog F-3 erica.krantz@sfg.se

Lantz, Anna 4-6 Sv, Eng anna.lantz@sfg.se

Lindh Brånby, Lotta 7-9 So lotta.lindhbranby@sfg.se

Lunabba, Birgit 6-9 Tyska birgit.lunabba@gmail.com

Persson, Caroline 2-4 Fritids caroline.persson@sfg.se

Pousette, Karin Speciallärare karin.pousette@sfg.se

Prim, Linda 1-3 Sv, So linda.prim@sfg.se

Rahm, Linda 1-3 Sv, So linda.rahm@sfg.se

Selling, Patrik 7-9 Ma, No patrik.selling@sfg.se

Selling, Viktor Dataansvarig, Elevassistent viktor.selling@sfg.se

Silverbern-Nordin, Camilla Fritids camilla.silverbern-nordin@sfg.se

Sjölén, Anna Karin 4-6 Ma, No annakarin.sjolen@sfg.se

Smith, Malin Fritids, resurs malin.smith@sfg.se

Spjut, Grethe Skolsköterska grethe.spjut@sfg.se

Strömståhl, Linda 4-6 Ma, No linda.stromstahl@sfg.se

Sundström, Kajsa 1-3 Ma, No kajsa.sundström@sfg.se

Sundstöm, Pernilla 7-9 Sp, eng  pernilla.sundstrom@sfg.se

Sönner, Ida 1-3 Ma, No ida.sonner@sfg.se

Teiler, Joakim 7-9 Idr, Hkk  joakim.teiler@sfg.se

Toiovonen, Joakim Fritids, Resurs joakim.toivonen@sfg.se

Tärnvik, Anna-Clara 4-6 Sv, So anna-clara.tarnvik@sfg.se

Urban, Malin Förskoleklass malin.urban@sfg.se

Wallentin, Jessica F-3 Bild, jessica.wallentin@sfg.se

Wallentin, Theresa 4-6 Textilslöjd theresa.wallentin@sfg.se

Westin, Carina Admin, Resurs carina.westin@sfg.se

Westin, Ludvig Kök ludvig.westin@sfg.se

Åkersten, Carl Fritids, resurs carl.akersten@sfg.se

Åkersten, Mattias 4-6 Sv, So mattias.akersten@sfg.se

Åstrom, Stina 7-9 Sv, eng stina.astrom@sfg.se

Öhrling, Lars 7-9 Ma, No lars.ohrling@sfg.se

Öst, Evy 4-6 Ma, No evy.ost@sfg.se

Föräldrarådsrepresentanter

Hamlund, Emma emmahamlund@gmail.com

Lidbom, Hanna lidbomhanna@gmail.com

Synpunkter och klagomål

Vi har som mål att erbjuda god kvalitet i alla verksamheter. Inget är så bra att det inte kan bli bättre och synpunkter och klagomål bidrar till att utveckla verksamheten.

Den enklaste och snabbaste vägen till lösning är oftast att prata med den person ärendet gäller och diskutera, på så vis kan du lösa många frågor. Om du inte är nöjd med hanteringen av ärendet, kontakta vår huvudman Hans Bark: hans.bark@sidsjofastigheter.se