KONTAKTA OSS



Adress och telefon

Besöksadress:

(F-6) Paviljongvägen 31

(7-9) Arthur Engbergs väg 11

852 40 Sundsvall

Leverans och postadress:
Hakon Ahlbergs väg 44
852 40 Sundsvall

Sjukanmälan görs på Infomentor varje sjukdag gärna före kl 8:00

Frågor gällande fritidsfakturering: info@sfg.se

Personal, föräldraråd och telefon/mejl

F-3: 060-14 95 94
4-6: 060-14 95 98
7-9: 060-14 95 93 / 079-006 95 90 
F-9 Akutnummer: 060-786 93 36

Förskoleklass: 072-4019222

Fritids: Lillfritids: 079-0069596, Storfritids: 079-0069595

Skolsköterska: 060-14 95 91

Rektor: Madeleine Rösth telefon: 060-14 95 99 mail: madeleine.rosth@sfg.se

Biträdande rektor: Linda Strömståhl telefon: 060-14 95 90 mail: linda.stromstahl@sfg.se

Administration: Carina Westin, telefon: 060-14 95 97, Må-Fr 07.00-07.30, To 7.30-11.30, 12.30-14.00

Namn i bokstavsordning/mejl:

Ahmed, Lisa F-3, So, No lisa.ahmed@sfg.se

Alkazaz, Bachar 7-9 bachar.alkazaz@sfg.se

Bakkman, Victoria 4-6 Ma, No victoria.bakkman@sfg.se 

Basaric, Azra Köksbiträde azra.basaric@sfg.se

Berglund, Daniel Fritids daniel.berglund@sfg.se 

Billström, Minna F-3 Sv minna.billstrom@sfg.se 

Bonde, Lina Förskoleklass lina.bonde@sfg.se  föräldraledig

Castagno, Katarina 4-9, Mu katarina.castagno@sfg.se

Dahlin, Marie 4-6 Sv, So marie.dahlin@sfg.se

Dahlström, Michaela 1-3 So, Idr michaela.dahlstrom@sfg.se

Emanuelz, Maria SYV maria.emanuelz@sfg.se

Erixon, Johanna 7-9 Sv, Idr johanna.erixon@sfg.se

Forzheus, Niclas 4-6 Idrott, SO niclas.forzheus@sfg.se 

Hildorsson, Evelina Kurator evelina.hildorsson@sfg.se

Hägerström, Per Fritids per.hagerstrom@sfg.se 

Jalonen, Andreas 7-9, fritids, andreas.jalonen@sfg.se

Jarnkvist, Per Trä, metall per.jarnkvist@sfg.se

Jonsson, Josephine, 4-6, engelska, admin josephine.jonsson@sfg.se

Jonsson, Malin F-3 Ma malin.jonsson@sfg.se

Jönsson, Jennifer 4-6, HKK jennifer.jonsson@sfg.se (Vikariat, börjar v.8)

Liljedahl, Tove Fritids, Danspedagog tove.liljedahl@sfg.se 

Lind, Jenny, Fritids, elevresurs, jenny.lind@sfg.se

Lindh Brånby, Lotta 7-9 So lotta.lindhbranby@sfg.se

Lunabba, Birgit 6-9 Tyska, Eng, birgit.lunabba@sfg.se

Marcjan, Veronica F-3, ma, eng veronica.marcjan@sfg.se 

Nilsson-Böös, Ulrica Förskoleklass ulrica.nilsson-boos@sfg.se 

Nylund, Malin Förskoleklass malin.nylund@sfg.se 

Pousette, Karin Speciallärare karin.pousette@sfg.se

Prim, Linda 1-3 Sv, Eng linda.prim@sfg.se

Rahm, Linda 1-3 Sv, Eng linda.rahm@sfg.se

Selling, Patrik 7-9 Ma, No patrik.selling@sfg.se

Selling, Viktor,  Dataansvarig viktor.selling@sfg.se

Silverbern-Nordin, Camilla Fritids camilla.silverbern-nordin@sfg.se

Sjölén, Anna Karin 4-6 Ma, No annakarin.sjolen@sfg.se

Smith, Malin Fritids malin.smith@sfg.se

Spjut, Grethe Skolsköterska grethe.spjut@sfg.se

Strömståhl, Linda Biträdande rektor, matte spec. linda.stromstahl@sfg.se

Sundström, Kajsa 1-3 Ma, No kajsa.sundstrom@sfg.se

Sundström, Pernilla 7-9 Sp, eng  pernilla.sundstrom@sfg.se

Sönner, Ida 1-3 So, No ida.sonner@sfg.se

Teiler, Joakim 7-9 Idr, Hkk  joakim.teiler@sfg.se

Thiebaut, Kevin 6-9 Franska, Eng kevin.thiebaut@sfg.se 

Toivonen-Morveto, Joakim Fritids joakim.toivonen@sfg.se

Tärnvik, Anna-Clara, 4-6 Sv, So anna-clara.tarnvik@sfg.se

Unger, Sandra, Ma, No, Tk 4-6 sandra.unger@sfg.se

Urban, Malin Förskoleklass malin.urban@sfg.se

Wallentin, Jessica 1-9, Bild, jessica.wallentin@sfg.se

Wallentin, Theresa 4-9 Textilslöjd theresa.wallentin@sfg.se

Wallin, Adam Fritids adam.wallin@sfg.se 

Westin, Carina Admin, Klassresurs  carina.westin@sfg.se

Westin, Ludvig Kök ludvig.westin@sfg.se

Wieslander, Erik Specialpedagog F-3, Logoped erik.wieslander@sfg.se 

Åkersten, Carl Fritids carl.akersten@sfg.se

Åkersten, Mattias 4-6 Sv, So mattias.akersten@sfg.se

Åstrom, Stina 7-9 Sv, Eng stina.astrom@sfg.se

Öhrling, Lars 7-9 Ma, No lars.ohrling@sfg.se

Föräldrarådsrepresentanter

Backlund, Frida, åk 3, 6 backlund.frida84@gmail.com 

Carlsson, Matilda åk 2, 4 matildaknutsson@gmail.com   

Lindqvist, Angelica åk 5 angelica.w.lindqvist@gmail.com 

Synpunkter och klagomål

Vi har som mål att erbjuda god kvalitet i alla verksamheter. Inget är så bra att det inte kan bli bättre och synpunkter och klagomål bidrar till att utveckla verksamheten.

Den enklaste och snabbaste vägen till lösning är oftast att prata med den person ärendet gäller och diskutera, på så vis kan du lösa många frågor. Om du inte är nöjd med hanteringen av ärendet, kontakta vår huvudman Hans Bark: hans.bark@sidsjofastigheter.se